Hajni kosovar në burg në Dubai

Kanë mbërritur në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe historitë problematike të kosovarëve. R.N 20 vjec nga Kosova është arrestuar në Dubai dhe është burgosur. Ai pranoi se kishte vjedhur në një argjendari ari në vlerë prej 1 milion Dirhamësh arabë.

Dy bashkëpuntorët e tij, O.H dhe M.H kishin ikur nga Emiratet në kohën e arrestimit të kosovarit. Pamjet nga CCTV e ndihmuan policinë të kapë grabitësin. Pas arrestimit, R.N ia tregoi policisë varrin ku e kishte futur arin. Edhe pse dyshohet se kishte bashkëpunëtor, djaloshi nga Kosova pohoi se e bëri vetë vjedhjen. /indeksonline/kohaislame

Artikulli paraprakKonjufca: LDK e AAK u dorëzuan në Ambasadën amerikane
Artikulli vijuesArabia Saudite bojkoton Adidasin