Haradinaj takohet me ambasadorin izraelit në Beograd

Kreu i AAK-sw, Ramush Haradinaj ka thënë se sërish pretendon të marrë postin e kryeministrit pas zgjedhjeve parlamentare që priten të mbahen në vitin e ardhshëm.

I pyetur nga gazetarët se a synon postin e të parit të Qeverisë edhe pas humbjes së Pejës, Gjakovës, Suharekës dhe Rahovecit, lideri i AAK-së ka thënë se po e synon postin e kryeministrit edhe përkundër se humbi këto komuna të mëdha.

Këto komente Haradinaj i bëri pas takimit që zhvilloi sot me ambasadorin e Izraelit në Beograd, Yossef Levy dhe zëvendësin e tij, Itay Milner.

Duke folur për takimin me ambasadorin izraelit, Haradinaj tha se ka kërkuar nga ambasadori izraelit kërkoi që Izraeli ta njoh shtetin e Kosovës/koha/kohaislame

Artikulli paraprakMustafa e pranon: Djali im pjesë e “skandalit”
Artikulli vijuesHaziri: Mos u kompleksoni pse jeni muslimanë