iPad Mini, gjatë muajit tetor?

0
213

Sipas disa burimeve të lajmit që vijnë nga Azia, thuhet se Apple po bëhet gati që gjatë muajit tetor të prezantojë një model të ri të tabletit iPad me 7 inç.

Padi me ekran të ndjeshëm me 7 inç do të ketë ekranin me rezolucion të njëjtë, i cili do të shitej për 200 deri në 250 dollarë, thuhet në blogun iMore, i cili citon burimet e veta. 

iMore është njëri ndër blogjet e pakta, i cili mban rekord për saktësinë e lajmeve të publikuara lidhur me lansimin e ri të produkteve të Apple. 

Për një lajm të tillë më herët kishte folur edhe Wall Street Journal, ndërsa pritet që me iPad Mini, Apple të mbulojë tregun me tablet, si dhe të lejojë shumë pak hapësirë për rivalët. / Telegrafi / kohaislame /