Islamofobja shqiptare në Amerikë sulmon gratë muslimane

Një grua fanatike ka bërë një sulm ndaj dy grave Muslimane në Bruklin duke i shtyrë fëmijët e tyre, ka goditur gratë në fytyrë dhe është munduar të u heq shamitë, kanë thënë prokurorët të premten.

Emirijeta Xhelili, 32 vjeçare e cila ka ndjenja Islamofobike, është ajo që ka sulmuar dy viktimat të enjten pranë plazhit Bath.

“Zhdukuni nga këtu” ka thënë Xhelili, duke shtuar edhe frazën zhdukuni nga Amerika.

Policia ka thënë se ajo ka goditur gruan 23 vjeçare muslimane në fytyrë dhe ka sulmuar tek këmbët, dhe ka provuar të heq shaminë atyre.

Ajo edhe më herët kishte bërë thirrje raciste në profilin e saj të rremë në Facebook duke sharë muslimanët dhe zezakët.

Ajo tani do të vuaj një dënim të rëndë, që duhet të mbajë burg në vlerë të 50,000 dollarëve ose të paguaj 25,000 dollarë para të thata./KohaIslame

Artikulli paraprakNjë mesazh nga Morgan Freeman
Artikulli vijuesGrabiti një bankë pas sherrit me gruan: Më mirë në burg, se me të