Ja çfarë tha kryetari i ri i Londrës kur bëri betimin

Sadiq Khan dje ka bërë betimin para mbretreshës për postin e të parit të Londërs. Ai ka bërë një shaka që ka pushtuar mediat sociale të informimit. Ai ka thënë një anektodë që ka pas mbi 3000 shpërndarje. Aty nuk kishte pasur Kuran.

“Kur Sadiq Khan bëri betimin e detyrueshëm me kushtetutë britanike para mbretëreshës i thanë: Në cilën Bibël dëshiron të betohesh?
Kjo nënkupton se ka disa bibla.
E ai (Sadiq Khan) u tha: Unë jam musliman, kam Kur’anin.
Ata i thanë: Na e sill një të tillë se ne nuk kemi.
Kur ai e solli dhe mbaroi betimin ata i thanë: Merre Kur’anin.
Ai u tha: Le të qëndrojë këtu për ata që vijnë pas meje.”/KohaIslame

Screenshot_87

Artikulli paraprakSi t’i hiqni kockat e formuara te gishti i madh përmes mënyrave natyrale
Artikulli vijuesKallëzim për ministrin belg: duhet të përgjigjet për komentet antimuslimane