Këto janë disa nga shkaqet e shfaqjes së migrenës

Migrena është një sëmundje neurologjike që lidhet me dhimbjet e kokës. Shfaqja e saj është si rezultat i aktivitetit jonormal të trurit, por shkaku i saktë i problemit nuk është zbuluar ende.

Disa nga shkaqet e shfaqjes së migrenës janë; Ndryshimet hormonale: menopauza ose dhimbje koke e menstruacioneve Shkaqe emocionale: stresi, tensioni, depresioni Shkaqe dietike: pijet me kafeine, çokollata, alkooli, vaktet e çrregullta Shkaqe mjedisore: pirja e duhanit, ndryshimet e klimës Është e ditur që duhet të pini shumë ujë.

Por, edhe pse mund të pini shumë ujë, trupi juaj ende mund të jetë i dehidratuar.kohaislame

Artikulli paraprakMaqedonia vazhdon bllokadën e perimeve të Shqipërisë
Artikulli vijuesJa si të parandaloni kancerin, diabetin dhe tensionin