Joe Biden mbërrin në Beograd, takime me zyrtarët më të lartë të Serbisë

Joe Biden, mbërriti në Beograd, ku në aeroportin “Nikola Tesla” u prit nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, mbërriti në në Beograd, ku në aeroportin “Nikola Tesla” u prit nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas pritjes në aeroport, delegacionet u drejtuan për në Pallatin “Serbia”, ku është organizuar pritje solemne për Biden, pas së cilës delegacionet do të mbajnë takim.

Artikulli paraprakKosova nuk ka tokë për t’ua dhënë në shfrytëzim investitorëve, e shiti lirë dhe atje ku nuk duhej
Artikulli vijuesKryebashkiaku i Nju Jorkut merr pjesë në faljen e namazit të xhenazes për imamin e vrarë