Kastriot Myftaraj, ky “kokëderr” i çorroditur!

Elmedin Memishi

Kastriot Myftaraj, ky “kokëderr” i çorroditur!

Së fundmi, gazetari i njohur shqiptar Kastriot Myftaraj paska vendosur të “padisë” Kuranin në gjykatën e Tiranës. Sipas tij, ky libër është libër dhune dhe gjenocidi! Ky vendim i tij sa është skandaloz po aq edhe i çmendur, tenton të bën diçka që deri më sot nuk e ka bërë askush. E veçanta e këtij njeriu nuk është vetëm urrejtja e tij ndaj fesë por budallallëku i Myftarajt shkon edhe më larg. Ai është edhe një antikombëtar shumë i madh dhe një “kokëderr” që askujt nuk i duhet përveç Beogradit dhe në përgjethsi sllavëve.

Nuk më habitë aspak vendimi i tij për të paditur Kuranin, sepse nga një njeri si ky pritet çdo gjë, përveç gjërave të mira. Nga ky “kokëderr” pritet që edhe Zotin të shajë dhe të bie në dyshime se kush e ka krijuar atë?! Por, pse K.Myftaraj është edhe antikombëtar? Ja një dëshmi! Kur Ballist Morina ngriti dronin në Beograd, shumica e shqiptarëve dolën në përkrahje, përveç këtij tipit, që e kundërshtoj ashpër atë veprim dhe e quajti një gjest jopatriotik të tij, madje Ballist Morinën e konsideroj si një njeri të paguar nga shërbimet sekrete Sërbe. Se ai është vet i paguar nga Beogradi, të gjithë tjerët i mendon si vetja!
Vetja kur të hyj në qef është shumë problem, andaj mos i shpall “luftë” Zotit sepse je në dorën e atij.

Artikulli paraprakJahjaga në “gjah të fondeve” për të krijuar qendër antiterrorizmi në Kosovë?
Artikulli vijuesItali: Së paku 45 refugjatë janë gjetur të vdekur