Kukës: Arrestohen nënë e bijë për prostitucion

0
168

Nënë e bijë janë arrestuar nga policia e Kukësit pasi akuzohen për ushtrim prostitucioni.

Sipas policisë së Kukësit, Drita Cerriku 41 vjeçë dhe Anila Cerriku 20 vjeçe, banuese në Kukës u arrestuan gjatë operacionit të koduar “Klienti” pasi ushtronin prostitucion në një ambient që e kishin marrë me qira.

Po ashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen N.P, 36 vjeçe banuese në Kukës. Procedimi ndaj shtetases filloi për veprën penale “Ushtrimi i prostitucionit”

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Ushtrimi i prostuticionit” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” parashikuar nga nenet 113 e 115 të K.Penal./Ora