Largojeni Jabllanoviqin

0
205

Banorët e fshatit Krushë e Madhe kanë protestuar sot kundër ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanoviq. Krushianët kërkuan dorëheqjen e Jabllanoviqit nga pozita e ministrit. Protestat kundër Jabllanoviqit janë zgjeruar në të gjitha anët e Kosovës, kurse të martën do të mbahet edhe një protestë e madhe në Prishtinë.