Lidhja Demokratike e Kosovës sot shënon 28 vjetorin e themelimit të saj.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) sot shënon 28 vjetorin e themelimit të saj.

Për nderë të kësaj date, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa bashkë me anëtarët e kryesisë, do të bëjnë homazhe te varri i ish-themeluesit të LDK-së dhe ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

 

Kurse gjatë ditës, LDK po ashtu do të mbajë një manifestim për përvjetorin e LDK-së.

Artikulli paraprakDrama për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale duket se ende nuk ka përfunduar
Artikulli vijuesGlauk Konjufca: Mbrëmë u bë një lojë e pushtetit