Lidhja Demokratike kërkon shkarkimin e ministrit Gashi

Armend Zemaj si iniciues i interpelancës ku i ftuar është kryeministri Haradinaj, për rastin e gjuajtjes me armë zjarri që ka bërë zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka thënë se me këtë veprim ai ka rrezikuar jetën e qytetarëve.

Zemaj ka thënë se skenat kriminale të paraqitura në ajo ngjarje mund të përkthen si kapje e shtetit nga zyrtarët e qeverisë.“Ka bërë rrezikim të jetës së njerëzve dhe ka thyer ligjin”, tha Zemaj.

Ai ka paraqitur edhe kërkesën e interpelancës ku kërkohet shkarkimi Gashit.“Kuvendi kërkon përgjegjësi nga qeveria për veprimet të tilla nga zyrtarët qeveritarë. Kërkon shkarkimi i zëvendëskryeministrit dhe ministri Gashi”, ka lexuar Zemaj pikat e interpelancës./Lajmi

 

Artikulli paraprakShpërfillje e madhe ndërmjet liderëve të Kosovës dhe ambasadorëve
Artikulli vijuesVatikani për mosnjohjen shtetin e Kosovës, arsyetohet se ka marrëdhënie të mira me Serbinë