Luani Mavraj luajti 90 minuta, pa asnjë sekond stërvitje

Ylli i kombëtares shqiptare, luani Mërgim Mavraj, ka arritur që të realizojë gol dhe të ndihmojë skuadrën që të fitojë me asnjë minut stërvitje.
 Lojtari ka vuajtur nga një dëmtim por në sekondën e fundit u deklarua i gatshëm.
 
Ai nuk ka stërvitur fare para ndeshjes përpos një nxehje të lehtë dhe kështu hyri në lojë.
 
Ai në fund e realizoi golin e barazimit, që e parapriu golin e fitores për Kuq e Zinjt.
 
 
Artikulli paraprakPapunësia në SHBA më e vogla në 7 vitet e fundit
Artikulli vijuesImri Vishi, mjeku që i kishte “prerë” pacientët: Ja nga sa para u kishte marrë atyre!