Merkel hedh poshtë pretendimet për lidhjen mes terrorizmit dhe refugjatëve

BERLIN (AA) – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, hodhi poshtë pretendimet se fluksi i vitit të kaluar i refugjatëve ka sjellë terrorizëm në vend, raporton Anadolu Agency (AA).
Ajo tha se ky fenomen nuk ka ardhur me refugjatët, por është dukuri që ka qenë e pranishme në Gjermani edhe më herët, transmeton agjencia e lajmeve të Gjermanisë.
Merkel ka folur të mërkurën në mbrëmje në tubimin në shtetin federal Mecklenburg- Pomerania Perëndimore.

Artikulli paraprakKy është Njeriu, i cili… bëhet arrogant, mohues, zullumqar, mëndjemadh…
Artikulli vijuesMyftinia e Kumanovës dhe OH “Hilal” shpërndajnë ndihma në Hasanbeg