Ndërron jetë babai i foshnjës palestineze që u dogj nga zjarrvënia e kolonëve hebre

0
210
 Babai i plagosur i foshnjës që u dogj nga zjarrëvënia javën e kaluar në Nablus, ka ndëruar jetën në qytetin Be’er Sheva, në Izraelin qendror, raporton AA.
 
Saad Devabishe, 31 vjeç do të varroset në Nablus. 
 
Si pasojë e një zjarrvënieje ndaj një shtëpie palestineze nga kolonët hebrenj në rajonin Duma të qytetit Nablus në Bregun Perëndimorë foshnja 18 muajsh ali Devabishe pati humbur jetën, gjithashtu prindërit dhe vëllai katërvjeçar i fëmijës ishin plagosur. 
 
Ky sulm pati ngjallur një reagime të shumta të komunitetit palestinez dhe atij ndërkombëtarë