Në disa lagje të Shkupit jepet bukë falas për Ramazan

Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, në disa lagje të Shkupi po shpërndahet bukë falas për familjet e varfra dhe vobekta.

Nuk dihet se kush po qëndron pas këtij aksioni humanitar, por ajo që më rëndësi se në momentet e nevojshme e familjeve në nevojë ka njerëz solidar dhe ofrojnë ndihmën e tyre të parezervë./TetovaSot

Artikulli paraprakShkodran Mustafi ylli i fudbollit botëror: Ju uroj një Ramazan të bekuar për të gjithë!
Artikulli vijuesMuaji i Ramazanit – Emigranët në Greqi dhe Turqi agjerojnë në kampe