Në ditën e parë të Ramazanit, Mavraj shpreh mallin për nënën

Mërgim Mavraj ka bërë një postim të veçantë për nënën e tij në ditën e parë të Ramazanit.

Futbollisti shqiptar thotë se mezi pret ta takojë nënën e tij, bashkë me të cilën dëshiron të hajë iftarin dhe syfyrin.

“Prej se largu, mezi pres me mall të takohem me ty, oj nëna ime, të zgjohem së bashku me ty për të ngrënë iftarin edhe syfyrin”.

“Qofshin të bekuara duart e nënave shqiptare që gatuajnë për familjet e tyre në këtë muaj të bekuar dhe ku sakrifica është kënaqësi”, shkruan Mavraj.

https://www.facebook.com/m.mavraj15/photos/a.134709000033036.1073741829.134556430048293/404416056395661/?type=3&theater

Artikulli paraprakKy është parashikimi i motit për pesë ditët e para të Ramazanit
Artikulli vijuesAksident tragjik në Turqi, humbin jetën 14 fëmijë