Në kundërpërgjigjen nga Azerbajxhani shkatërrohet një tank armen

Siç theksohet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes të Azerbajxhanit, mbrëmë njësitet armene me armë të kalibrit të madh dhe armë artilerike kanë kryer sulm në pozitat e Azerbajxhanit në vendin Tartar.

Gjatë përleshjes në vijën e frontit Armeni-Azerbajxhan të shtunën është shkatërruar një tank armen së bashku me ekuipazhin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Siç theksohet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes të Azerbajxhanit, mbrëmë njësitet armene me armë të kalibrit të madh dhe armë artilerike kanë kryer sulm në pozitat e Azerbajxhanit në vendin Tartar.

Ndaj kësaj forcat azerbajxhanase u kundërpërgjigjen duke shkatërruar një tank me ekuipazhin e ushtrisë armene, pas çka forcat armene janë tërhequr.

Artikulli paraprakShënohet 101 vjetori i betejës tokësore në Çanakkala
Artikulli vijuesNë disa shpërthime në Bagdad 20 persona humbin jetën, 50 të tjerë lëndohen