Në takimin e opozitarëve të vërtetë, mungon partia e Ziadin Selës

Ka filluar takimi i përbashkët mes partive opozitare shqiptare të iniciuar nga Rilindja Demokratike Kombëtare. Në këtë takim ishin të ftuara të gjitha partitë shqiptare, përpos BDI-së dhe PDSH-së. Por, ftesës së RDK-së, nuk i është përgjigjur Lëvizja për Reforma në PDSH, raporton gazetari i Televizionit SHENJA nga vendi i ngjarjes.

Në takimin që mbahet në lobin e Hotel “Aleksander Palace”, pritet të diskutohen aktualiteti politik në vend dhe modalitetet e bashkëpunimit opozitar sa më të gjerë.

Ftesës së RDK-së i janë përgjigjur Lëvizja Besa, partia Uniteti dhe Partia për Prosperitet Demokratik.

Artikulli paraprakTakohen opozitarët e vërtetë shqiptar në Maqedoni
Artikulli vijuesEfekti i Facebookit tek fëmijët