Nga aksidenti i rëndë në Lipjan, humbën jetën hoxhë Riad Emini dhe motra e tij (Foto)

Personat që kanë humbur jetën nga aksidenti i mbrëmshëm në fshatin Gracë të Lipjanit janë motër e vëlla.

Ata janë Gentiana dhe Riad Emini. Mësohet se Riad Emini ishte hoxhë i ri i këtij fshati.

Sipas policisë si pasojë e aksidentit viktimat kanë pësuar lëndime të rënda dhe kanë ndërruar jetë. Në këtë aksident lëndime trupore kanë pësuar edhe pesë pasagjerë të cilët janë dërguar për tretman mjekësor./Indeksonline

Artikulli paraprakKujton, nderon dhe citon Izetbegoviçin, serbët sulmojnë Arda Turanin
Artikulli vijuesAlarmohet NATO: Putin dërgon aeroplanmbajtësen Kuzjnecov drejt Sirisë