Nga Nishi deri tek Molla e Kuqe:ka qenë dikur kufiri shqiptar?(Video)

Gazetari Marin Mema, vjen me dokumentarin e radhës që i dedikohet shpërnguljes dhe krimeve ndaj shqiptarëve nga serbët, në pjesën e dytë të shekullit XIX dhe fillim të shekullit XX.

Mema përshkuan një udhëtim të dhimbshëm mes të shkuarës e të tashmes, që risjell në kujtesë një prej masakrave më të tmerrshme mbi popullsinë civile shqiptare.

Nga Nishi tek Molla e Kuqe: ku ka qenë dikur kufiri shqiptar? Si u zbrazën këto territore? Çfarë ka mbetur ende pas edhe sot?

Shikoni pamjet nga fshatrat me emra shqiptarë, ku sot nuk ka asnjë banor të tillë. /Top Channel/

https://www.youtube.com/watch?v=GasLorVV6qE

Artikulli paraprakDisa mënyra për të bërë para dhe për të përmirësuar mirëqenien tuaj (Për ata që nuk kanë)
Artikulli vijuesEksportet e mineraleve nga shqiperia drejt Spanjës