Nga sulmet ajore të ushtrisë siriane në Rakka, 43 të vdekur

Nga sulmet ajrore të kryera ndaj qytetit verior të Sirisë, Rakka, 43 persona kanë humbur jetën, ndërsa 50 të tjerë janë plagosur

 

RAKKA (AA) – Nga sulmet ajrore të avioneve luftarak të ushtrisë siriane në qytetin Rakka, i cili gjendet në veri të Sirisë, 43 persona kanë humbur jetën, ndërsa 50 të tjerë janë plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve të cilët i ka marrë gazetari i AA-së nga burimet lokale, si pasojë e sulmeve ajrore të avioneve luftarak të ushtrisë mbi 9 rajone të ndryshme të qytetit Rakka, 43 civilë kanë humbur jetën dhe 50 të tjerë janë plagosur.

Artikulli paraprakOperacione ajrore nga Forcat e Armatosura të Turqisë në veri të Irakut
Artikulli vijuesDelegati kurd kundërshton federatën e vetëshpallur të PYD-së