Një këngëtar gjerman lufton në Siri (VIDEO)

0
164

Fotografitë e gazetarëve në Siri kanë lëshuar disa pamje të një këngëtari gjerman i cili është konvertuar në Islam dhe lufton kundër regjimit të presidentit Bashar al-Assad, në Lattakia të Sirisë.

Dikur i njohur si “Deso Dogg”, gangsteri gjerman tani njihet me emrin “Ebu Talha”.

Në videon e tij në Siri, ai është veshur me uniformë xhihadiste duke bërë thirrje për “xhihad”, dhe duke u falur dhe argëtuar në një lum të Lattakias.

Si duket, Ebu Talha është i lumtur atje, pasi që disa herë në video thotë “Elhamdulilah” (Falënderimi i takon Zotit)./ilirida/kohaislame.com

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/LiykrSBnUWM?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen]