OKB pezullon të gjitha operacionet për ndihmat humanitare në Siri

Zëdhënësi i Zyrës së Koordinimit të Çështjeve Humanitare të OKB-së, Jens Laerke, pas sulmit ndaj autokolonës së ndihmave në qytetin Halep nga helikopterët e regjimit të Asadit tha se Kombet e Bashkuara kanë pezulluar të gjitha operacionet e ndihmave humanitare të OKB-së në Siri, raporton Anadolu Agency (AA).

Artikulli paraprakBE miraton aplikimin e Bosnje dhe Hercegovinës për anëtarësim
Artikulli vijues"Ndihem i tmerruar nga sulmi ndaj autokolonës humanitare në Siri"