Pas Edi Ramës, Tony Blair këshilltar edhe i Vuçiçit

0
184

Qeveria e Beogradit ka kontaktuar me kompaninë e Tony Blair, që ky iu fundit të jetë këshilltar për kryeministrin Aleksandër Vuçiç.

Sipas raportimit të mediave serbe, Vuçiç po përpiqet të krijojë një model qeverisjeje me ekipe profesioniste që do të jenë përgjegjëse për detyra të ndryshme.

Për marrjen e Blair si këshilltar është vendosur gjatë vizitës së Blair në Beograd dhe tashmë një gjë e tillë vetëm është konfirmuar.

Blair është edhe këshilltar i Edi Ramës./albeu/kohaislame