Për 24 orë, 92 aksidente dhe 1159 tiketa të shqiptuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1159 tiketa trafiku për kundërvajtësit, ndërsa kanë ndodhur 92 aksidente.

Nga to, 1 ka qenë me fatalitet, 27 me të lënduar dhe 64 pa të lënduar, transmeton Indeksonline.

Gjatë kësaj kohe, policia ka bërë të ditur se ka arrestuar 22 persona dhe ka dërguar 16 në mbajtje.

Artikulli paraprakPa kontrata pune rreth 38 për qind e të punësuarve në sektorin privat
Artikulli vijuesTrump: Obama dhe Clinton janë themelues të ISIS