Për lëkurë të pastër dhe pa akne

Që ju të keni një lëkurë të bukur, të pastër, të pa irrituar dhe pa akne atëhere duhet të përdorni këtë maskë fytyre. Ju prezantojmë një super maskë: Përbërësit: 1/2 e bananes 1 lugë çaji mjaltë 1 lugë çaji lëng limoni të freskët Kjo maskë është shumë e mirë për fytyrën pasi të tre përbërësit kanë veti kuruese. Banania (e pasur me vitamina A ,D dhe E largon qelizat e vdekura) Mjalti (antibaktreial) Limoni (dipigmentues) Ju duhet ti përzieni mirë këta përbërësit dhe ti vendosni në fytyrë për 15-20 minuta. Bëjeni njëherë në javë për 2 muaj rresht.

Artikulli paraprakDëmet dhe rreziqet shëndetit nga stresi
Artikulli vijuesBimët dhe kurat për të trajtuar të gjitha format e sëmundjeve reumatike