Pilot shpëton për mrekulli nga shpërthimi (VIDEO)

0
288
Piloti shpëton për mrekulli dhe arrin të dali nga makina e tij kur ajo u përfshi nga flakët gjatë një garë kualifikuese në Charlotte, në Karolinën e Veriut të Shteteve të Bashkuara. 
Për Drag Racer Hagan Matt kjo ishte hera e tretë që ai i ka shpëtuar shpërthimeve të tilla. Spektatorët janë mahnitur kur pas shperthimit ai ka dalë nga makina i palënduar dhe tejet i qetë.