Portalet Islamofobe vazhdojnë me marrë napër gojë emrin Mërgim Mavraj

Disa portale në gjuhën shqipe që kan neveri ndaj Islamit nuk kan së ndaluri provokacionet ndaj lojtarit të kombëtarës Mërgim Mavraj së fundmi Mavraj është i fyer nga këta portale duke postuar linqe me tiuj “Dorëzohet Mavraj nuk do të agjëron Ramazanin, gjat Europjanit”,

Artikulli paraprakMuaji i Ramazanit – Emigranët në Greqi dhe Turqi agjerojnë në kampe
Artikulli vijuesErdogan: “Mos i harroni të vuajturit, qëndroni larg luksit gjatë Ramazanit”