Presidenti bjellorus bëhet hit në internet, deshi ta rrëzojë Putinin (Video)

0
236

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko ka bërë që me liderin e Rusisë të qesh e gjithë bota. Nuk dihet nëse ka bërë me, apo pa dashje, por ai i ka tërhequr karrigen Vladimir Putinit, kur ai ka dashur të ulet.

Përndryshe të mërkurën udhëheqësit e Ukrainës, Rusisë, Francës dhe Gjermanisë kanë mbërritur në kryeqytetin bjellorus, Minsk, si dhe kanë nisur bisedimet në përpjekje për t’i dhënë një zgjidhje krizës 10-mujore të separatistëve pro-rusë në Ukrainë.

“>