Presidenti Emmanuel Macron tha se vendi i tij do ta njohë shtetin e Palestinës

French president Emmanuel Macron looks on at the entrance of the Elysee presidential Palace in Paris on May 23, 2017 prior to talks with representatives of labour organisations on the labour law reform. / AFP PHOTO / STEPHANE DE SAKUTIN (Photo credit should read STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/Getty Images)

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se vendi i tij do ta njohë shtetin e Palestinës “në kohën e duhur,” dhe jo nën presion, duke theksuar zgjidhjen e dy shteteve.

Macron i tha këto pas takimit me udhëheqësin e Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas në Paris.Nga ana e tij, Abbas theksoi se palestinezët nuk do të pranojnë asnjë plan për paqe në Lindjen e Mesme të propozuar nga SHBA-ja./CRI

Artikulli paraprakGlauk Konjufca: Mbrëmë u bë një lojë e pushtetit
Artikulli vijuesPresidenti amerikan, Donald Trump e ka nënshkruar ligjin e ri për taksat