PS: KOSOVA TA MARR KODIN PARA 28 NËNTORIT

0
232

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste, ka përshëndetur miratimin e rezolutës për unifikim të prefiksit me Shqipërinë nga ana e Kuvendit të Kosovës.

Në një deklaratë për mediat Sekretari i Grupit Paralamentar të PS- së, Taulant Balla, i bëri thirrje Qeverisë shqiptare të nisë procedurat që kodi + 355 të jetë i njëjtë edhe për Kosovën, ndërsa shtoi që këto procedura të mbyllen para 28 nëntorit, ditës së pavarësisë.

“Duhet të nisin procedurat edhe nga pala shqiptare për unifikimin e prefiksit. Qeveria shqiptare të nisë procedurat që kodit + 355 të jetë i njëjti portal dhe për Kosovën. Të mos krijohet asnjë pengesë, këto procedura të mbyllen para 28 nëntorit” u shpreh Balla.kohaislame