Putin: Jam i gatshëm të takohem me Donald Trump

Presidenti rus Vladimir Putin është gati të takohet me homologun e tij amerikan Donald Trump në margjinat e Samitit të Azisë dhe Paqësorit në Vietnam.

Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.

“Ne dëgjojmë paralajmërimet se Donald Trump ai planifikon të mbajë një takim me presidentin Putin. Putini është gati për këtë. Amerikanët e dinë atë, “tha Lavrov, raporton Tass./Kumti.com

 

Artikulli paraprakAKB e BSPK pajtohen për pagën minimale në Kosovë
Artikulli vijuesRriten çmimet e naftës pas skandalit të korrupsionit në Arabinë Saudite