Qysh me i largu pikat e zeza në fytyrë?

Ekspozimi i vazhdueshëm në diell pa vënë krem kundër diellit mund të shkaktojë shumë efekte negative në lëkurë.

Ndër këto efekte negative mund të jetë edhe paraqitja e pikave të zeza.

Patate me lëng limoni:

Fillimisht duhet ta bëni lëngun e patates dhe pastaj ta përzieni me lëngun e një gjysme limoni.

Përzieni të gjithë përbërësit dhe do ta fitoni lëngun të cilin duhet ta aplikoni në fytyrë dhe ta lini ashtu për 15 minuta.

Pastaj e pastroni fytyrën me ujë të vakët.

Patate dhe qepë:

Për përgatitjen e kësaj maske duhet ta përzieni lëngun e një patates me gjysmë qepe.

Produktin e fituar e aplikoni në zonën e prekur dhe e lini për 10 minuta para se ta pastroni me ujë.

Patate dhe karotë:

Për këtë maskë duhet lëngu i një patates dhe një karotë.

Aplikojeni produktin në zonën e prekur dhe lëreni ashtu për 25 minuta para se ta pastroni me ujë të ftohët.

Artikulli paraprakQysh me parandalu kancerin e gjirit?
Artikulli vijuesMogherini: Gjendja në Ballkan e tensionuar, por rajoni ka fuqi të përgjigjet