Ramazani fillon të hënën, BIK-u uron myslimanët

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Ramazanit fillon ditën e hënë më 06 qershor 2016.

“Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët”, thuhet në një komunikatë dërguar nga BIK-u”, thuhet në një komunikatë të BIK-ut.

Artikulli paraprakYildirim: Historia e afërt e Perëndimit është e mbushur plot tragjedi
Artikulli vijues“Shpresa e re” gëzon të varfrit e Luginës së Preshevës para Ramazanit