Rritet në 64 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Kabul

Numri i përgjithshëm i viktimave, nga sulmi i së martës në Kabul është rritur në 64 të vrarë, më shumë se dyfishi total i vlerësuar më parë, nga policia.
Ndërsa 347 persona janë të plagosur, ka thënë të mërkurën zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme afgane Sediq Sediqqi.
Ai ka thënë se shumica e të vrarëve në sulmin, i cili goditi një zyrë të shërbimeve të sigurisë dhe zonën diplomatike të kryeqytetit afgan, ishin civilë, raporton Reuters.
Ky ishte sulmi më vdekjeprurës, në Kabul që nga viti 2011. /

Artikulli paraprakDrecun: Ekipi i Vuçiqit korri fitore të madhe diplomatike në Bruksel
Artikulli vijuesSivjet përfundon ndërtimi i ujësjellësit për 14 fshatra të Malishevës