Seanca konstituive e KK të Mitrovicës Veriore do të mbahet më 14.12.2017 me fillim në ora 12:44

“Seanca konstituive e KK të Mitrovicës Veriore do të mbahet më 14.12.2017 me fillim në ora 12:44”, thuhet në ftesë.

Edhe në ftesat e komunave tjera me shumicë serbe mbledhja inauguruese thuhet se do të mbahet në ora 12:44.

Ndryshe, kohë më parë ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, gjatë seancës për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, pati kërkuar nga OKB që t’i japë fund UNMIK-ut dhe t’i përqendrojë resurset e këtij misioni në vatra tjera krizash nëpër botë.

Përfundimi i misionit të UNMIK-ut në Kosovë kundërshtohet nga Serbia. /Telegrafi/

 

Artikulli paraprakZaev: Rasti “Kumanova” do të ketë hetim ndërkombëtar
Artikulli vijuesVeteranët kërkojnë ndryshimin e Ligjit për Gjykatën Speciale