Sekuestrohen 159 kg marijuanë me destinacion Athinën, kapet shqiptari

0
111

TIRANË-Sot në kufirin shqiptaro-grek, policia shqiptare ka sekuestruar në automjetin e një personi rreth 160 kg marijuanë

Sasia e lëndës narkotike u gjet në një makinë me targa greke që drejtohej nga një shqiptarnë fshatin Plasio të Igumenicës.
Nga kontrolli u zbulua se sasia e lëndës e paketuar peshonte plot 159 kg. Dyshohet se droga ka kaluar në kufirin e Konispolit në Sarandë dhe do të kishte destinacion përfundimtar, Athinën.

Sipas policisë greke është bërë i mundur arrestimi i një 42-vjeçari shqiptar ndërsa po vijojnë hetimet për identifikimin e përsonave të tjerë të përfshirë në trafikun e drogës.bw/kohaislame