Sevilla – Dnipro finalja e Ligës së Evropës

0
256
Sevilla pritet të mbrojë titullin e kampionit të Ligës së Evropës në finale në të cilën do të përballet me Dnipron.
 
Ekipi spanjoll sonte fitoi me rezultat 2 me 0 ndaj Fiorentinës që me rezultat të përgjithshëm humbi 5 me 0, ndërsa Dnipro turpëroi Napolin duke e mposhtur 1 me 0 ndërsa me rezultat të përgjithshëm 2 me 1.
 
Golat për Sevillan i realizuan Bacca dhe Carrico ndërsa në takimin tjetër për Dnipron realizoi Seleznyov.