Shpërthim në parlamentin e Austrisë

0
331

Një shpërthim i madh ka ndodhur rreth orës 7 të mëngjesi në ndërtesën e parlamentit austriak, mirëpo ende nuk është raportuar për ndonjë të plagosur.

Shkaku i zjarrit nuk dihet ende mirëpo supozohet se ka pasur probleme sistemi i ventilimit, shkruan b92.

Para ndërtesës së parlamentit tashmë kanë arritur edhe ambulanca dhe ekipet e zjarrfikësve.