Shtin më armë në ajër, plagoset 14 vjeçarja

Mbrëmë rreth orës 20.20 në fshatin Gllumovë të Shkupit, një person i panjohur ka shtënë më shumë plumba në ajër.

Njëri nga çauret ka lënduar një vajzë 14 vjeçare, që në atë moment ka qenë e ulur me shoqet e saj në oborin e shtëpisë së vet,

Menjëherë vajza është dërguar urgjentisht në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

Policia po punon për gjetjen e autorit.

Artikulli paraprakPse Nënë Tereza nuk është shenjtore për shumë nga kritikët e saj
Artikulli vijuesHanan Abdulgafur, palestinezja që dëshiron të studiojë mjekësinë dhe t’u ndihmojë të plagosurve