Specialja në derë të shtëpisë

Gjykata Speciale tashmë është gati dhe pritet që shumë shpejt prokurorët e saj të nisin punën e tyre.

Kështu tha Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri. Në emisionin “Euro Tribuna” ai u zotua se si ministër do t’ua mundësojë familjarëve të personave që do të gjykohen, që t’i vizitojnë ata gjatë kohës sa gjenden në procesin e gjykimit.

Artikulli paraprakDrejtori menaxhues i AKP-së, Pallati i Rinisë do t’i bartet Prishtinës
Artikulli vijuesAvokati i Popullit: Me pagesën e rrymës për veriun janë shkelur 4 ligje