Sulm i armatosur në Ohio raportohet për të vrarë dhe të plagosur

Policia në Hamilton të Ohios në SHBA sapo ka deklaruar se një person është vrarë dhe disa janë plagosur brenda një bari, në mëngjesin e sotëm.

Policia doli në vendin e ngjarjes rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm pasi ka marrë një informacion për të shtëna brenda në lokal, transmeton lajmi.net.

Sipas deklaratës së policisë, zyrtarisht një person është deklaruar i vdekur kurse disa të plagosur të tjerë janë transportuar për ndihmë mjekësore.

Policia nuk ka specifikuar numrin e saktë të viktimave të tjera apo gjendjen e tyre.

Identiteti i viktimës nuk bëhet tash për tash i ditur para se të njoftohet familja e tij.

Ata nuk kanë treguar edhe më tej nëse kanë arrestuar ndonjë person apo nëse kanë ndonjë të dyshuar.

Artikulli paraprakUshtria izraelite arreston nëntë palestineze
Artikulli vijuesIslami folklorik, nuk është feja ime!