Ushtria izraelite arreston nëntë palestineze

Në Bregun Perëndimor ushtarët izraelitë kanë arrestuar nëntë palestinezë, raporton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën me shkrim ushtria izraelite njofton se nëntë persona, në mesin e të cilëve pesë anëtarë të Hamas-it janë arrestuar dhe katër nga katër nga organizata Beytullah.

Thuhet se të arrestuarit janë dërguar në Shërbimin e Përgjithshëm të Sigurisë së Izraelit për t’u marrë në pyetje.

Sipas të dhënave të autoriteteve palestineze në burgjet gjenden rreth 7 mijë palestinezë.

Artikulli paraprakSomalia mbyll 3 shkolla dhe një spital të FETO-s
Artikulli vijuesSulm i armatosur në Ohio raportohet për të vrarë dhe të plagosur