Super grabitja e bankës në Shqipëri, për 3 minuta janë vjedhur 23 mijë euro(Video)

Vetëm për 3 minuta kanë arritur të realizojnë grabitjen e 23 mijë eurove, në një bankë shumë pranë Komisariatit të policisë në Laç.

Me sa duket autorët e ngjarjes kanë qenë “profesionistë” dhe kanë studiuar gjithçka në detaje. Ata kanë ruajtur pikërisht momentin kur policia po organizonte festën e fundvitit në një nga lokalet e zonës, ndërsa banka sapo kishte përfunduar ditën dhe me dyer të mbyllurapo bënte bilancin.

Policia ka deklaruar se autorët kanë hyrë me maska duke thyer xhamin e derës dhe nën kërcënimin e armëve, duke terrorizuar punonjësit kanë kryer grabitjen. Policia saktëson se kanë qenë tre persona, dy prej të cilëve të armatosur me pistoleta dhe i treti me një vare, me të cilën ka thyer xhamin e derës së bankës

Ndonëse vlera e shumës së grabitur nuk ëhstë zyrtare, paraprakishrt mendohet se janë të paktën 23 mijë euro.

Pasi kanë kryer vjedhjen, autorët janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes me një automjet.

Më poshtë gjeni edhe videon e ngjarjes.

Artikulli paraprakBie Bitcoin
Artikulli vijuesShikoni si mineralet e uraniumit qysh emetojnë rrezatim