Super lajm: Vjen një njohje e re për Kosovën

Pavarësinë e Kosovës e ka njohur edhe një shtet. Ai është Madagaskari, i cili sonte ka njohur zyrtarisht Kosovën.

Kjo është bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, transmeton Kumti.com

Shkrimi i plotë i Pacollit:

‘Urime Kosove,

faleminderit Madagaskar.

Nga sot Kosova dhe Madagaskari kane nga nje mik me shume.

Falenderimet e mija te sinqerta per popullin, Presidentin dhe Qeverine e Madagaskarit”, ka njoftuar Pacolli.

24098835_1378952818893864_666507551_n

24008799_1378952868893859_1466991163_n