Tahiri, vizitë në Kosovë, takohet me Thaçin

Ministri Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë ku është takuar me Presidentin Hashim Thaçi.

Tahiri do të takohet edhe me ministrin e Brendshëm të Kosovës, Skënder Hyseni, ku më pas do të mbajnë edhe një konferencë për mediat.

Ministri Tahiri në vizitën e punës shoqërohet nga kryetari i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho dhe anëtarë të tjerë të këtij Komisioni.

Artikulli paraprakNë kërkim të Balilit, shoqërohen të afërmit e “Escobarit” në Delvinë
Artikulli vijues‘Hallakam’ në Al Petrol, akuza për hajni (Dokument)