Të paktën 20 të vdekur nga sulmet ajrore në perëndim të Sirisë

0
118

Të paktën 20 persona kanë mbetur të vdekur nga sulmet ajrore, gjatë mbrëmjes së djeshme, në perëndim të Sirisë, bëri të ditur sot Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH).

“Të paktën 20 persona kanë humbur jetën nga sulmet ajrore në qytetin Salma, në rajonin Jabal Akrad”, deklaroi drejtori i OJQ-së, Rami Abdel Rahmane.

Sipas tij, 10 prej tyre ishin civilë.

“Gjashtë të tjerë ishin kryengritës sirianë dhe katër të huaj”, theksoi ai.

“Numri i të vdekurve mund të rritet për shkak të numrit të plagosurve, disa prej të cilëve janë në gjendje kritike”, shtoi Abdel Rahmane. /trt/kohaislame