Tërmet 6.2 shkallësh në Japoni

0
523

Një tërmet i fuqishëm me një magnitudë të pritur 6.6 ka dridhu Japonin perëndimore, duke lënë të lënduar shtatë njerëz dhe njërin me plagë të rënda.

Epiqenda ishte 11 km në thellësi të tokës. Përveç dëmeve materiale deri më tani nuk ka viktima në njerëz./KohaIslame

Untitled Untitled1