Tiranë, policia çaktivizon lëndë eksplozive të vendosur në një automjet

Pas verifikimeve nga forcat xheniere rezultoi që ishte lëndë eksplozive, dhe forcat e policisë kanë bërë të mundur çaktivizimin e saj

 

TIRANË (AA) – Një pako e dyshimtë në një automjet të parkuar në një nga lagjet e Tiranës ka alarmuar policinë e kryeqytetit shqiptar, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas verifikimeve nga forcat xheniere rezultoi që ishte lëndë eksplozive, dhe forcat e policisë kanë bërë të mundur çaktivizimin e saj.

Makina ishte e parkuar në rrugën “Sitki Çiço”, në afërsi të shkollës “Niket Dardani”, ku pronari i një automjeti ka konstatuar të thyer xhamin e makinës. Kur ky i fundit ka kontrolluar në brendësi ka gjetur poshtë sediljes së pasagjerit një pako të dyshimtë.

Shoferi ka njoftuar menjëherë policinë, ku më pasi janë bërë verifikimet ka nisur çaktivizimi i lëndës që mbante pakoja e dyshimtë. Mësohet se vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Artikulli paraprakDerbi mes Galatasarayit dhe Fenerbarçes do të luhet pa tifozë
Artikulli vijuesSerbi, OJQ “Gratë në të Zeza”, performansë kundër racizmit